Apple, iPhone almaya sınır getirdi!

 Apple, iPhone almaya sınır getirdi!

Kısa süre önce yeni iPad Pro ve MacBook Air modellerini tanıtan Apple iPhone almaya sınır getirdi haberleriyle gündemde. Şirket, tedarik zincirindeki sıkıntılardan dolayı bu yolu seçti. Apple’ın web sitesi kontrol edildiğinde, ABD ve Çin de dahil olmak üzere birçok ülkede müşterilerin kişi başına maksimum iki telefon satın alabileceğini görüyoruz.

Aynı modelden sadece iki tane

Apple’da bir müşterinin satın alabileceği iPhone’un kişi başına her model için iki tane ile sınırlandığı bildiriliyor. Birisi farklı modeller satın alırsa ikiden fazla satın alabilir. Örneğin, biri aynı anda iki iPhone 11 ve iki iPhone 11 Pro modeli satın alabiliyor. Kısıtlamalar iPhone 8iPhone 8 PlusiPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Max’e de uygulanıyor. Apple’ın bugün sevkiyat yapmaya başladığı yeni 11 inç ve 12,9 inç iPad Pro (2020) modelleri için de aynı sınırlandırmalar mevcut.

Bu ilk kısıtlama değil

Apple, iPhone satışlarını ilk kez sınırlandırmıyor. 2007’de Apple, aynı sınırlandırmayı tüketicilerine uygulamıştı. 13 yıl sonra bugün ise Corona virüsü pandemisi Apple’ın tedarik zincirini etkilemiş durumda. Apple Store sayfasında yer alan şirket politikalarına göre şirket, müşterinin satın alabileceği herhangi bir Apple cihazının birim sayısını kısıtlayabilir. Şirket durumu, “Bazı ürünlerimizin popülaritesi ve tedarik kısıtlamaları göz önüne alındığında, Apple’ın satın alınabilecek ürün sayısını sınırlandırması gerekebilir.” şeklinde ifade ediyor.

Tüm ülkeler için geçerli

Apple’ın, Apple Store’a getirdiği mevcut kısıtlamalar, yalnızca ABD için değil, tüm ülkeler için geçerli durumda. Bunun yanı sıra bu kısıtlama pek çok insan için tartışılabilir bir konu. Sonuçta “Hangimiz aynı iPhone modelinden üçer tane satın alıyoruz?” diye sorabilirsiniz. Ancak CNBC’ye göre büyük aileler bu tarz satın alma işlemleri gerçekleştirebiliyor veya test yazılımı ile ilgilenen şirketler aynı anda bir iPhone modelinden fazlaca alabiliyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/apple-iphone-almaya-sinir-getirdi

Enes

http://www.enestestig.com

5 Şubat 2000 tarihinde Sivas’ta doğdu. İlk okul ve Ortaokulu’nu Sivas 27 Haziran İlköğretim okulunda okudu. Sivas Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Mobilya ve İç Tasarımı bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Lise döneminde iç mekan ve yazılıma dair çalışmalar gerçekleştirdi ve vazgeçilmez bir hal aldı. Bu vazgeçilmez olan elindeki tecrübeyi değerlendirmek açısından okurken freelance olarak ticarete atıldı. Üniversite sınavına hazırlanırken de başka diğer tecrübe edinmek istediği yönetmenlik alanında’da ilerlemek istiyordu ve 2019 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Radyo Tv ve Programlama bölümünü tercih ederek yönetmenlik, kameraman ve senarist alanında kendini geliştirmeye başlayarak ilk döneminde bile kısa film projeleri üreterek başladı. Bu süreçte ticaret hayatını bırakmadı ve projelerini teker teker hayata geçirmeye başladı.

Benzer Haberler